Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zápasy

Příspěvky

Slavia VŠ Plzeň - TJ Loko Č. Budějovice (28:17)

5. 3. 2015

Druhé domácí utkání letošní zimní části jsme byli nuceni odehrát v azylu haly ve Štáhlavech a tímto se tedy musíme omluvit početným zástupcům fanouškovské obce našeho družstva, že do haly na Borech přišli nadarmo. Ale nyní již k samotnému utkání.
Soupeř z jihu Čech, a zejména pak v jeho vlastním prostředí, nám historicky sebral již několik bodů a nechtěli jsme tedy nic nechat náhodě. Obranou 1:5 s neohroženým Jirkou Houlíkem jsme nepustili soupeře k výraznějšímu prosazení ze spojek a tak nám v úvodu vzdoroval pouze z pravého křídla. Náš útok, jakkoli chaotický, přidal na brankové konto za poločas 13 branek, o jednu více než soupeř. Velmi dobře hrál na pravé spojce Jakub Kříž a svůj prostor si vytvořil na levé straně i Bejvl.
Druhý poločas zastihl soupeře v mnohem slabším rozpoložní a za celý jeho průběh mu obrana s Lubošem Galuškou dovolila jen 5 branek. Logicky jsme z dobré obrany byli schopni nastřílet jednoduché branky z rychlých útoků a soupeři jsme odskočili již po 10 minutách na výraznější rozdíl.
Příští utkání nás čeká cesta do Zruče nad Sázavou, kde nás rozhodně nečeká jednoduché utkání.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Zápasy | Komentářů: 0

Slavia VŠ Plzeň - TJ Spartak Sezimovo Ústí (22:28)

18. 2. 2015

První utkání roku 2015 jsme přivítali v domácím prostředí nejméně oblíbeného soupeře ze Sezimova Ústí. Na podzim jsme na jeho hřišti předvedli dobrý výkon a odvezli si bod za remízu. Očekávání od domácího utkání byla tedy spíše pozitivní. Bohužel zprvu se nám nedařilo zpevnit střed obrany natolik, abychom nedostávali jednoduché branky a poté, když jsme obranný systém změnili, přestali jsme se prosazovat v útoku. Za první poločas jsme dosáhli jen 8 branek a nemohli tak do druhé půle vstoupit příliš klidní. Nepomohlo tomu ani dvojité vyloučení za nedisciplinované chování ze strany našich zkušených hráčů. Na začátku druhé půle odskočil soupeř z rozídlu čtyř na šest branek a nadále se prosazoval, zejména z křídel, která jsme nedokázali ubránit ani pokrýt ze strany brankářů.
Bilance 28 obdržených branek není dobrým vysvědčením pro obranu. Po taktické stránce jsme nezvládali konec prvního a začátek druhého poločasu a zaslouženě jsme prohráli. Podobně jako v minulé sezóně máme problémy s organizací postupného útoku a čeká nás tedy do dalších zápasů ještě dost práce. Příští utkání odehrajeme na hrišti pražského Chodova B, kde budeme bojovat o další důležité body.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Zápasy | Komentářů: 0

Slavia VŠ Plzeň : Sokol Vršovice (17:25)

28. 10. 2014

Do utkání s naším pohárovým soupeřem a silnějším celkem soutěže jsme vstoupili velmi dobře a třemi rychlými brankam se ujali vedení. Soupeř se velmi rychle vzpamatoval a ujal se vedení, které později vinou série vyloučení na naší straně měl šanci trochu navýšit. Ke konci poločasu byla již jasná jeho převaha a my jen obtížně dotahovali. Problém, stejně jako v minulém zápase byla souhra tří spojek a tentokrát se k tomu přidal i další evergreen naší hry, technické chyby a špatné přihrávky.
Zápas byl definitivně rozhodnut na začátku druhé půle, kdy jsme ze hratelného stavu 10:14 bohužel nedokázali pokročit nikam blíže vyrovnání a 16 minut nevstřelili branku. Soupeř se meztím bez problémů dostal na desetibrankový náskok, který už jsme jen obtížně dotahovali. Výsledek 17:25 je dobrou vizitkou pro obranu a brankáře ale katastrofálním závěrem pro hru spojek a útok celkově.

 

Sokol Kobylisy : Slavia VŠ Plzeň (28:23)

28. 10. 2014

Proti nováčkovi soutěže jsme fenomenálně neuspěli v prvních deseti minutách obou poločasů a v poklidu hrající soupeř si vybudoval dostatečný náskok na to, aby se nemusel ve zbývajícím průběhu utkání příliš starat o výsledek. Největším problémem, kromě nedostatku hráčské disciplíny v obraně (dvě červené karty za dvouminutové tresty) se projevila hlavně střelba a zakončování gólových situací. Ani jedna ze spojek nedokázala, snad s výjimkou dravě hrajícího Ondry Stuchla přesvědčivě upoutat soupeřovu obranu.

 

Slavia VŠ Plzeň : TJ Jiskra Zruč n. Sázavou (30:18)

14. 10. 2014

Nováček soutěže - avšak nikoli nováček druholigový - Zruč nad Sázavou přijela do Plzně bez své největší opory, Martina Kovaříka. To se velmi znatelně podepsalo na schopnosti hostů vyvinout tlak v útoku. Velice rychle jsme se díky rychlým útokům dostali do vedení 5:0 a ikdyž hosté dokázali přes poněkud pasivnější obranu našeho středu dotáhnout na pozdějších 7:6, byl to jejich poslední větší výpad. V poločase jsme vedli opět rozdílem pěti branek a na začátku druhé půle bylo zřejmé, že se od hostí výraznějšího odporu nedočkáme. Střelecky si užil Jakub Kříž a obě levá křídla. Výrazný brankový rozdíl můžeme přičíst zejména tlaku na druhou vlnu, která se nám po delší době dařila.
Příští týden zavítáme k dalšímu nováčkovi soutěže, do pražských Kobylis. Doufejme, že před sérií těžších utkání v druhé půli sezony se nám podaří nashromáždit další body.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Zápasy | Komentářů: 0

TJ České Budějovice : Slavia VŠ Plzeň (24:20)

14. 10. 2014

Na zápas do Budějovic jsme odcestovali v 8 hráčích do pole a s několika zraněními. I přesto toto faktické oslabení jsme do poločasu drželi převahu a soupeře dostávali pod tlak. Co se později ukázalo jako klíčové pro výsledek zápasu, nebylo problémem nic jiného než proměňování. K mizerné úspěšnosti spojek se přidalo i nadstandardní množství zahozených šancí na pivotu a v křídlech. Domácí, kteří dosahovali branek více méně postupně na začátku druhé půle získali pětibrankový náskok, který se nám opět za přispění špatné střelby nepodařilo zlomit. Domácí tak poměrně bez úsilí zvítězili. Pochvalu si za utkání zaslouží Ondra Stuchl, který odehrál 60min a hnal družstvo do útoku. Ani jemu se však nepodařilo držet střeleckou úspěšnost dostatečně vysoko.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Zápasy | Komentářů: 0

Slavia VŠ Plzeň : TJ JM Chodov B (29:20)

28. 9. 2014

První domácí střetnutí letošní sezony dopadlo předpokládaným a možná i trochu povinným vítězstvím nad zálohou prvoligového Chodova. Družstvo soupeře přijelo v nevalném počtu a chyběly opory z minulého ročníku. Jelikož i naše družstvo doznalo na letošní sezonu změn, nechtěli jsme nic podcenit.
Úvod zápasu patřil nám a soupeř se nedostal k žádnému přesvědčivému zakončení. Čtyřbrankový náskok nás uklidnil a vedl bohužel, jak je naším dobrý zvykem, k popuštění koncentrace v obraně a soupeř se začal střelecky prosazovat z protoru kolem 9m hranice. Poločasové vedení 16:12 tak sice bylo "bezpečné", ale nikterak přesvědčivé.

Úvod druhé půle jsme zvládli dle představ a rázem se dostali do vedení 21:13. Soupeře jsme pustili do hry zejména nezvládnutou kombinací v útoku a Pražané se dostali opět na dostřel tří branek. Situaci zachránily dvě trefy Jindry Dyka, trochu štěstí a možná také trochu únava soupeře. Závěrečná desetiminutovka patřila opět nám a vítězství 29:20 docela věrně odráželo převahu, kterou jsme po většinu druhé půle měli.
Střelecky se dařilo Dykovi a výborně fungovala i spolupráce spojek s pivotem. Další utkání odehrajeme v sobotu 4.10 v Českých Budějovicích.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Zápasy | Komentářů: 0

TJ Spartak MAS Sezimovo Ústí : Slavia VŠ (18:18)

21. 9. 2014

Oproti minulým ročníkům jsme letos hned v prvním kole narazili na soupeře ze všej nejméně příjemného. Výlet do Sezimova ústí je jedním s méně oblíbených a to zejména proto, že v minulých letech nebyl bodově příliš potentní. Domácí vynikají pevnou obranou a silným střeleckým ansámblem na spojkách.

Úvod utkání vypadal dobře pro domácí. Nepřesně jsme zakončovali a nechali se dokonce hned v prvních minutách oslabit. Po uplynutí přesilovky, který znamenala vedení 2:0 pro domácí se ale začali prosazovat naši střelci. Úvodní minuty patřily Faitovi a hráčům na křídlech a rázem bylo srovnáno. Poločas jsme vyhráli 10:11 zejména díky slušné střelbě, důrazu v zakončení a dobrému pokrytí střelců domácích na pravé spojce.

Druhý poločas byl střelecky slabší, nedařilo se nám příliš kombinovat a vyplodili jsme množství nepřesností. Soupeř díky několika dohrám na brankoviště vedl o dvě branky. Tento náskok jsme zpracovali zakončeními z druhé vlny a zejména jsme nedovolili jeho navýšení skvělou spoluprací Luboše Galušky v brance (úspěšnost 71%) a středu obrany. Výsledek jsme nedokázali sklonit na naši stranu ani sérií střel v poslední minutě a tak se obě družstva rozešla smírně.

Na utkání hledíme jako na překvapivý zisk bodu, přestože všichni tušíme, že body mohly při uvážlivější souhře v útoku být dva. Pochvala patří obraně a brankáři. V příštím utkání přivítáme družstvo Chodov B a to netradičně v sobotu 27.9.2014 od 15:00 v hale U borského parku.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Zápasy | Komentářů: 0

Slavia VŠ Plzeň - Talent Plzeň B (16:30)

2. 4. 2014

 Zajímavý kontrast nabídlo utkání s vedoucím družstvem soutěže. Bylo zřejmé, že ostře trénovaní hoši z Talentu nebudou žádná nedělní odpolední svačinka, ale již průběh prvního poločasu naznačil, že zas tak hrozné to také nebudé.
Velmi úspěšně jsme pokrývali levou stranu útoku, snadno dohrávali do křídel a stříleli z připravených pozic. O branky soupeře se staral téměř výhradně Pohlman na pravé spojce, doplněn několika ranami z levého křídla. Na naší straně se trefoval Jindra Dyk, Fait a Kříž.

Vypracovali jsme si tříbrankové vedení a hosté byli nucení sáhnout k timeoutu a alternovat obranný systém. Nicméně k obratu jsme zaveleli sami několika zbytečnými chybami na konci poločasu. Ty vnesly do týmu nervozitu a soupeři dali šanci snadno vyrovnat ze získaných míčů.

Do druhého poločasu jsme nastoupili spíše v pozici diváků nedělních dostihů. Po třech rychlých brankách z téměř totožné akce pravé spojky se soupeř uklidnil a soustředěně se ubíral k jasnému vítězství. Po poločase 12:13 jsme při nejvyšším úsilí dokázali vstřelit celkem čtyři branky, což, k překvapení celého družstva, na vítězství nestačilo.

Šance na výhru v tomto zápase nebyla velká, ale rezignovaný výkon druhé poloviny s příchutí zoufalství minulých sezon bychom si mohli odpustit. Družstvo neprojevilo ani desetinu týmového ducha z utkání na Košutce, kde se obdobně nedařilo, ovšem hrálo se na doraz.

Další utkání sehrajeme v hale v Rokycanech s družstvem Štáhlav v sobotu 5.4. od 17:00.

 

 
Celý příspěvek | Rubrika: Zápasy | Komentářů: 0

Fotografie z utkání se Sezimovým Ústím

26. 3. 2014

Fotograf Plzeňského Deníku pořídil vynikající momentky z utkání proti Sezimovu Ústí. Pokračujte a povšimněte si výrazu našeho křehkého rozehrávače Ondry Stuchla, který věnuje letícímu míči..

 
Celý příspěvek | Rubrika: Zápasy | Komentářů: 0

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10

následující »